Katkısız Nar Ekşisi, El Yapımı, Odun Ateşinde, %100 doğalİlan Numarası : #114

30.00 TL

Türkiye / Adana / Kozan

İlan Numarası
#114
Eklenme Tarihi
11 Kasım 2017
Tipi
Nar Ekşisi
Kimden
Sahibinden
Ürün Tipi
Süzme
Çeşit

Adana - Kozan ilçesine bağlı köyde olan bahçemizde yetiştirdiğimiz yerli nardan yapıyoruz. Hicaz narı değildir. Kesinlikle tatlı nar veya başka bir katkı maddesi yoktur. Tamamen ekşi nardan yapılmaktadır. Kıvamı gayet koyudur ve ekşisi kuvvetlidir. Marketlerde satılan nar sosu ile lütfen karıştırmayınız. Hicaz narı ile de ilgisi yoktur. Fotoğraflarda göreceğiniz üzere tamamen yerli nardır. Kıyaslamak gerekirse,hakiki karakovan balı ile marketlerde satılan fenni bal gibidir. Fiyat karşılaştırması yaparken lütfen bunu da göz önünde bulundurunuz. Sizin ağız tadınıza layık, şifa niyetine kullanabileceğiniz, misafirinize karşı Sizi mahcup etmeyecek, bir sefer aldığınızda tekrar talep edeceğiniz bir üründür. Özellikle diyabet (şeker) hastaları ile tansiyonu olan kişilere iyi geldiği işin uzmanlarınca ifade edilmektedir. Diğer faydaları için internette kısa bir arama yapmanız yeterli olacaktır.

Fiyat tarifemiz şu şekildedir:

  •     1-5 kilo arası      : 40 TL/kg
  •     5-10 kilo arası    : 35 TL/kg
  •     10-15 kilo arası  : 30 TL/kg
  •     15 kilo ve üzeri  : 25 TL/kg

Nasıl yapıyoruz?

Geleneksel ezme, süzme ve kaynatma yoluyla yapmaktayız. Tek tek elle toplanan narlar açılmakta ve kısa tahta parçaları ile dövülerek tanelerine ayırmaktayız. Ardından, taneleri küçük çuvallara boşaltılarak tekneler içinde ezmekte ve büyük kazanlarda odun ateşinde ağır ateşte nar ekşisine dönmesi için karıştırmaktayız. Son olarak soğumaya ve dinlenmeye bırakmaktayız.

İlan Etiketleri : El Yapımı,Nar Ekşisi,Organik Nar Ekşisi,Odun Ateşinde,Katıksız,Nar,Nar Sosu
bizhepburadayiz.com, tüm kullanıcılar için tam bir alışveriş güvenliği sağlamayı amaç edinmiştir.

Güvenli E-Ticaret (GET) sistemiyle yapılan alışverişlerde hem ürün, hem de ödeme güvence altına alınır. Satıcı üyemizle iletişime geçerek GET sisteminden bağımsız alışveriş yapmak sizi bu sistemin dışında tutar. Alışverişlerinizin güvenliği için sunduğumuz güvenlik servislerinden faydalanın.